• Rzuty
 • Opis
 • Technologia budowy
 • Kosztorys
 • Do pobrania
 • Charakterystyczny element bryły domu – szklany kubik – stanowi reprezentacyjną strefę wejścia, ale również łączy w jedną całość dwie stodoły. Obie wyższe bryły, skierowane prostopadle względem siebie, mają tą samą wysokość i proporcje. Zastosowane podcienie naprowadzają na wejście do budynku, jednocześnie rozrzeźbiając kubaturę. Czarne elewacje wykończone tynkiem oraz klinkierem, zostały uzupełnione również poprzez elementy metalowe w ciemnym wybarwieniu – aluminiowe ramy stolarki czy stalowe obróbki dachowe.

  -

  Podzielenie budynku na dwie połączone stodoły pozwoliło wystrefować funkcje domu wewnątrz. Po wejściu szklanym łącznikiem po lewej stronie przechodzimy do strefy dziennej, po prawej do strefy nocnej. W strefie dziennej mamy dużą przestrzeń otwartą z wysokim sufitem mieszczącą funkcje kuchni, jadalni i salonu. Mieści się tam również trzon z pomieszczeniem technicznym i spiżarnią, z przejściem do pokoju gościnnego. W strefie nocnej – prywatnej znajduje się gabinet, mniejszy pokój, łazienka z pralnią oraz sypialnia master z garderobą. Nad częścią nocną znajduje się strop płaski – z wyłazem pozwalającym na wprowadzenie dodatkowego przechowywania na niskim strychu. Przy domu znajdują się również dwa tarasy – jeden większy zlokalizowany przy salonie, drugi bardziej prywatny umieszczony przy gabinecie. Rozłożenie całego układu sprawia, że „dwie stodoły z łącznikiem” nadadzą się idealnie pod potrzeby 4 lub 5 osobowej rodziny.

 • Budynek zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej, zgodnie z poniższą specyfikacją. Podczas adaptacji projektu w łatwy sposób można zmodyfikować sporą część parametrów budynku, w tym  m.in. układ ścian wewnętrznych, układ, rozmiar i położenie okien oraz drzwi, instalacje wewnętrzne itd.

  Fundamenty
  płyta fundamentowa monolityczna, ściany fundamentowe bloczek betonowy;

  Ściany
  bloczek gazobetonowy, trzpienie żelbetowe;

  Elewacja
  fasada wyłożona klinkierem, ocieplenie z wełny mineralnej; ​

  Strop
  żelbetowy (nad częścią sypialnianą), sufity w zabudowie gips-karton na stelażu stalowym;

  Dach
  konstrukcja drewniana krokwiowa, pokrycie z blachy płaskiej na rąbek stojący,

  Wentylacja
  mechaniczna z odzyskiem ciepła; ​

  Ogrzewanie
  podłogowe, dodatkowe grzejniki w łazienkach.

 • Istnieje możliwość zamówienia szczegółowego kosztorysu inwestorskiego wraz z wersją uproszczoną oraz przedmiarem prac w kwocie 250,00 zł brutto. Kosztorys może być niezbędny dla celów ubiegania się o kredyt lub wyłonienia wykonawcy. W celu zamówienia kosztorysu wybierz odpowiednią opcję w formularzu zamówienia. Kosztorys zostanie dostarczony w wersji drukowanej (1 egz.) oraz elektronicznej (pdf) drogą e-mail.